стрічка

На Рівненщині виявили небезпечного шкідника – американського білого метелика

22 Червня 2022, 11:31
На Рівненщині виявили небезпечного шкідника 221
На Рівненщині виявили небезпечного шкідника

На території Рівненської області почалося відродження гусениць американського білого метелика.

Основна ознака пошкоджень – наявність на деревах павутинних гнізд з грубо об’їденим листям. Про це інформують у ГУ Держспоживслужби у Рівненській області. 

Пошкодження зелених насаджень від гусениць призводить до порушення процесів обміну у рослинах та їхнього ослаблення, у підсумку чого знижується врожайність плодових культур, захисна, декоративна функція зелених насаджень. Окремі рослини ослаблюються та гинуть, особливо при багаторазовому пошкодженні.

 

Через високу чисельність та активну здатність шкідника до розповсюдження, постійно виникають нові вогнища.

Американський білий метелик надзвичайно шкодочинний багатоїдний шкідник, може пошкоджувати понад 250 видів плодових, декоративних, лісових дерев, особливо полюбляє шовковицю, клен, волоський горіх, плодові дерева.

«При виявленні на зелених насадженнях ознак павутинних гнізд потрібно проводити їх обрізку та знищення з подальшим спалюванням в той період, коли гусениці знаходяться в гнізді. Обробка плодових садів та лісосмуг проводиться інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», звертаємо увагу на те, що боротьба з АБМ хімічними препаратами є проблематичною через санітарну зону в населених пунктах, тому рекомендується застосовувати біопрепарати, дія яких дає добрий результат проти гусениць молодших поколінь, але діють повільніше», – розповідають у Держспоживслужбі.

Гусениці молодших віків світло-жовті, голова, грудний щиток і грудні ноги чорні. Гусениця старших віків 30-40 мм завдовжки, з боків тіла – жовті смуги з помаранчевими бородавками, на яких розміщені тонкі світлі волосинки, голова і ноги чорні. Тривалість розвитку гусениць складає 40-50 днів, розвиток лялечки триває 9-14 діб, після чого відбувається вихід метеликів другого покоління. 

Самки другого покоління відкладають більше яєць – до 2500, тому гусениці шкідника набагато численніше та більш шкідливо, ніж в першому.

Читайте також: Вогнівка знищує самшит на Рівненщині: що робити та як захистити рослини

 
Коментар
26/06/2022 Неділя
26.06.2022
25.06.2022
24.06.2022