В Україні презентували реформу рибного господарства

24 Квітня 2024, 16:16
В Україні презентували реформу рибного господарства 550
В Україні презентували реформу рибного господарства

Рибне господарство України, як показує потенціал, може приносити мільярди гривень прибутку підприємцям та мільйони – в бюджет країни. Але дотепер воно не стало для держави джерелом доходу. Останнім часом більш ніж половина вилову водних ресурсів залишалося в тіні.

Про це повідомляє Держагентство меліорації, рибгосподарства та продовольчих програм країни.

Змінити це покликана реформа галузі. 23 квітня її презентацію провело Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Державним агентством України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм і Офісом ефективного регулювання BRDO за підтримки Проєкту «Підтримка цифрової трансформації» (DTA). 

Реформа рибного сектору, ініційована у 2023 році командою Мінагрополітики і Держрибагентства спільно з Мінцифри та BRDO за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS», запроваджує системні зміни в галузі. 

Зміна перша – спрощення ведення риболовного бізнесу, для чого необхідно мінімізувати контакти підприємців з держорганами та запровадити сучасні цифрові сервіси. 

Друга зміна передбачає демонополізацію галузі, щоб створити на ринку здорові конкурентні умови діяльності та інструменти для залучення інвестицій. 

Третя зміна – імплементація законодавчих вимог ЄС, що сприятиме євроінтеграції України та відкриє для рибного бізнесу європейські ринки.

«Кожен сектор рибної галузі – і промислове рибальство, і аквакультура, і любительське рибальство – це самостійні напрями рибного господарства, але які не можуть існувати один без одного. Тому заходи з реформування галузі будуть успішними лише у тому випадку, якщо вони матимуть комплексний характер, забезпечуючи позитивний ефект та вигоди для всіх його складових», – зазначив тимчасово виконувач обов’язків голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Головними векторами втілення реформи рибної галузі є:  

  • Євроінтеграція; 
  • Цифровізація;  
  • Дерегуляція. 

Мета реформи – запровадити прозорий ринок і рівні умови для всіх його учасників, а також знизити корупційні ризики.

Зазначається, що, за умови реалізації реформи, Україна може стати одним із лідерів Європи за експортом рибної продукції, зокрема це може приносити країні до 2 мільярдів гривень щорічно. 

«Нашим завданням є забезпечення 100% простежуваності водних біоресурсів, нульова толерантність до корупції в галузі. Наразі нашими експертами розроблені законопроєкти, що забезпечать простежуваність продукції галузі, а також багаторічне планування управлінням галуззю рибного господарства, збору та узагальнення даних про показники реалізації рибогосподарської діяльності, розвитку наукової діяльності у секторі та імплементацію актів законодавства Європейського Союзу. Їх ухвалення сприятиме розвитку галузі та відкриє українським виробникам іноземні ринки», – зауважив виконавчий директор BRDO Олексій Дорогань.

Презентація реформи рибного господарства
Презентація реформи рибного господарства

Презентація реформи рибного господарства
Презентація реформи рибного господарства

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024