Песимістичні прогнози не справдились: що росте на території Каховського водосховища

24 Квітня 2024, 13:32
Дно Каховського водосховища через пять місяців після підриву військами РФ Каховської ГЕС Фото: Олександр Ходосовцев/Facebook 26971
Дно Каховського водосховища через пять місяців після підриву військами РФ Каховської ГЕС Фото: Олександр Ходосовцев/Facebook

Природі вдалось зберегти різноманіття на дні Каховського водосховища, притаманне цій території. 

Про це 23 квітня за підсумками експедиції на Херсонщину в Українському кризовому медіацентрі розповіла співзасновниця Української природоохоронної групи, докторка біологічних наук Анна Куземко. 

За її словами, відразу після підриву дамби робилися дуже песимістичні прогнози. Говорили, що це буде пустеля, пилові бурі з усіма хімічними сполуками, які накопичились у мулі за 70 років. 

Через три тижні після підриву дамби Каховської ГЕС екологи здійснили експедицію в Національний природний парк «Кам’янська Січ», де заклали моніторингові ділянки, щоб слідкувати, що буде відбуватись далі, і зібрали багато зразків ґрунту та проб ґрунтових водоростей. 

«На той момент територія вражала марсіанськими пейзажами. Однак, ми бачили струмочки води, яка витікала з днища водосховища, і на цьому мулі вже тоді було видно, що воно все вкрито сіянцями якоїсь рослини. Тоді в нас були різні припущення, що це може бути. Думали, що це верби або тополі. Через три місяці знов відвідали територію і побачили, що вона абсолютно зелена і там відновлюється рослинний покрив, в якому переважає верба чорніюча», – пояснила екологиня. 

У червні було 11 видів рослин, а в жовтні – у сім разів більше. 

Чужорідних видів з них близько чверті, а це означає, зазначила Анна Куземко, що прогноз появи на цьому місці вогнища чужорідних видів рослин не справдився.

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024