Європарламент схвалив нові правила екодизайну

24 Квітня 2024, 17:43
Європарламент схвалив нові правила екодизайну 430
Європарламент схвалив нові правила екодизайну

Продукти, які продаються в ЄС, стануть більш придатними для повторного використання, ремонту, оновлення та переробки.

Про це повідомляє Euractiv.

Нові правила екодизайну Європарламент ухвалив 23 квітня. Тепер правила потребують остаточного схвалення національних урядів.

«Настав час покінчити з моделлю «взяти, зробити, викинути», яка настільки шкідлива для нашої планети, нашого здоров’я та нашої економіки», – зазначила провідний законодавець у цій справі, соціаліст Алессандра Моретті з Італії. 

Ключовий елемент Зеленої угоди зазначає, що «регулювання екодизайну» є частиною пакету циркулярної економіки. Він спрямований на те, щоб в ЄС повторно використовували матеріали набагато ефективніше. Пакет також сприяє досягненню мети ЄС щодо нульового чистого викиду парникових газів до 2050 року та має зменшити шкоду навколишньому середовищу.

Прийнятий парламентом закон закликає Комісію надавати пріоритет ресурсомістким секторам, таким як залізо, сталь, алюміній, текстиль, меблі, шини, мийні засоби, фарби, мастильні матеріали та хімікати. 

Водночас згідно з угодою, досягнутою між європейськими інституціями, моторні транспортні засоби виключені з регулювання, оскільки використане старе авто завдає значної шкоди довкіллю, відтак його, з екологічної точки зору, доцільніше утилізувати.

Також закон запроваджує цифрові «паспорти продукції», які містять інформацію про продуктивність, відстежуваність і вимоги до відповідності. Ці дані будуть доступні споживачам на загальнодоступному веб-порталі, щоб допомогти їм зробити більш обґрунтований вибір покупки. 

Тепер щоб заохотити переробку, суб’єкти господарювання повинні будуть щороку декларувати кількість утилізованої продукції та причини її знищення.

 

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024