До 50 тисяч ікринок: на водоймах Волині перевірили ефективність штучних нерестовищ

Паралельно з рибоохоронною діяльністю на водоймах області триває робота з відновлення рибогосподарського потенціалу внутрішніх водойм.
Від початку нерестової заборони на Нововолинському озері та на заплаві річки Стир в урочищі «Чебені» Рожищенської громади встановили штучні нерестові гнізда, де риба вже відклала ікру. Про це Район.in.ua повідомили у пресслужбі патруля.
16 травня під час перевірки нерестовищ, встановлених в урочищі «Чебені», виявили, що на гніздах вже є ікра ляща, плітки та плоскирки. На кожному такому гнізді знаходиться до 50 тисяч ікринок. У червні на цих же нерестовищах зможе віднереститись карась та лин.
Іхтіологи Волинського рибоохоронного патруля продовжують стежити за розвитком ікри та виходом личинок на інших нерестовищах. Отримані результати свідчать про доцільність використання нерестових гнізд за умови правильної технології виготовлення.
Роботи з обслуговування та спостереження за штучними нерестовищами триватимуть до кінця червня.
«Субстрат для штучних нерестових гнізд виготовляють з природних матеріалів (хвойні гілки, суха трава, очерет, коріння дерев та кущів). За умови дефіциту природних нерестовищ, низька вартість, достатня міцність і екологічно безпечний для водойми матеріал – головна перевага штучних нерестовищ», – повідомили у відділі іхтіології та регулювання рибальства Управління Держрибагентства у Волинській області.
Читайте також: «Тузіки» двічі на тиждень: що і за скільки ловиться на ставках у Малинівці
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром