Рівне отримало грант на боротьбу зі зміною клімату

02 Березня 2023, 09:07
Рівне отримало грант на боротьбу зі зміною клімату 3033
Рівне отримало грант на боротьбу зі зміною клімату

Рівне – перше і єдине місто в Україні, яке отримало європейський грант на боротьбу зі змінами клімату. 

973 тисяч євро надійдуть у рамках Програми пілотних міст NetZeroCities – дворічної програми, що фінансується ЄС у рамках Місії Європейського Союзу. Про це розповів у своєму телеграмі міський голова Рівного Олександр Третяк. 

Разом із 52 іншими європейськими пілотними містами ми будемо впроваджувати інноваційні заходи для покращення адаптації до змін клімату і швидкої декарбонізації. 

Разом із місцевими вищими навчальними закладами, громадськими організаціями та за допомогою експертів з країн ЄС, Рівне буде впроваджуватиме широкий спектр заходів, у тому числі: 

Створення енергетичного паспорта громади; 

Розробка сценаріїв переходу міста до «нульових» викидів СО2 до 2050 року; 

Навчання і популяризація енергоефективності через навчальні заклади муніципалітету.

«За допомогою цієї Програми пілотних міст ми зможемо впровадити нові більш екологічні підходи до способу життя та роботи, покращення транспорту, модернізації будівель, енергетичних систем, управління відходами тощо. Будемо використовувати три важелі впровадження цих змін: якісний менеджмент, фінанси та політичну складову», – пише Третяк. 

Програма «Пілотні міста» стане можливістю поділитися знаннями з іншими містами, спираючись на досвід одне одного, відтворюючи та масштабуючи рішення, які працюють у схожих контекстах. Це зрештою призведе до прискореного переходу до кліматичної нейтральності в Європі.

Коментар
19/07/2024 П'ятниця
19.07.2024
18.07.2024
17.07.2024