стрічка

В Україні стартує осіння кампанія з висадки лісів

29 Вересня 2022, 15:05
Фото ілюстративне 824
Фото ілюстративне

Цієї осені в Україні планують активніше застосовувати сіянці з закритою кореневою системою, вирощені у  вітчизняних селекційно-насіннєвих центрах. Компанія з висадки лісів вже стартувала.

Про це повідомляють на сайті Волинського ОУЛУМГ.

«Ми вже отримали перші результати пілотних висадок, які провели в минулих роках. Для східних і південних регіонів України це був новий досвід. На сьогодні вже можна говорити про перші позитивні результати. Приживлюваність сіянців висока – приріст вражає. Тому збираємося максимально масштабувати технологію, яка довела свою ефективність», – йдеться у повідомленні.

Зараз в Україні працюють три лінії з висіву насіння у Львівський, Хмельницький, Тернопільській областях. Виробництво розширюється і доповнюється полями дорощування.

Читайте також: В Україні більше 300 громад готові брати участь у кліматичному русі

У найближчий час відкриємо ще один центр на Житомирщині. Також у цьому році відкриють заводи на Волині, Івано-Франківщині, Кіровоградщині і Закарпатті. Розширюємо лінію на Хмельниччині. На наступний рік запланували будівництво заводів на Київщині, Сумщині і Чернігівщині. Розширення лінії буде у Тернопільській області.

Для завершення програми будівництва центрів потрібні інвестиції, тому покладаємо надії на утворення ДП «Ліси України», що значно збільшить наші можливості з залучення фінансування та спростить процедуру перерозподілу коштів.

У перспективі планують нарощувати частку сіянців із закритою кореневою системою до 20-25% від загального обсягу висадки, що цілком відповідає практиці наших найближчих європейських партнерів – Польщі, Німеччини.

Основна перевага сіянців із закритою кореневою системою – збільшення часового проміжку для висадки, що суттєво розширює можливості лісогосподарських підприємств при плануванні посадкових кампаній. Сіянці з закритою кореневою швидше розвиваються, скорочуються витрати на догляд за насадженнями до того, як утвориться повноцінний ліс.

На жаль, у цьому році вже не отримаємо посадковий матеріал із Лиману на Донеччині, де наразі точаться запеклі бої. В минулому році в Лиманському лісгоспі ми відкрили перший на східній Україні насіннєвий-селекційний центр із вирощування сіянців із ЗКС. Планували відродити постраждалі від пожеж лісництва Донеччини та Луганщини вже сучасним, спеціально адаптованим посадковим матеріалом. Проєкт реалізували в рекордні терміни. 

У лютому заклали першій камінь, до кінця року запустили повністю обладнаний завод. Після початку війні у квітні 2022 найбільш цінне обладнання – шведську автоматизовану висівну лінію – встигли евакуювати. Не виключаю, після звільнення територій відбудову доведеться починати з нуля. Але, звісно, про це занадто рано говорити.

Триває черговий етап програми Президента «Зелена країна». Пишаюся тим, що навіть під час війни команда лісівників України знаходить сили та ресурси інвестувати у майбутнє країни!” – заначив Голова Держлісагентства України Юрій Болоховець.

Коментар
Код блоку:
02/12/2022 П'ятниця
02.12.2022
01.12.2022
30.11.2022
29.11.2022