Не прибирати із ділянки: як поводитися із опалим листям восени
Залишати опале листя на садибних ділянках є екологічно безпечним.
Про це пише The Washington Post.
Зазначається, що опале листя є дуже важливим для навколишнього середовища, зокрема для живих організмів, котрі можуть у нього перезимувати, а восени стати у пригоді, запилюючи садок.
Найгіршим поводженням з опалим листям екологи називають те, коли листя збирають у поліетиленові пакети та відправляють на сміттєзвалище. Тоді листя, в умовах без кисню, руйнується, виділяючи метан, який є потужним парниковим газом, що впливає на зміну клімату.
Водночас експерти радять залишати листя у своїх садках, зібравши його у відведеному місці. Для того, щоб вітер не розносив листя по дворі, радять періодично змочувати його, що надасть листю більшої ваги та пришвидшить його розкладання.
Ще одним варіантом поводження з опалим листям є його компостування, коли все листя із території збирають в одному місці, де воно перетворюється на компост природним чином. Компост є чудовим добривом для ґрунту.
Зазначимо, що в Україні частим явищем те, коли люди спалюють опале листя, чим завдають збитків навколишньому середовищу, адже вбивають мікроорганізми у ґрунті та спричиняють викиди вуглекислого газу у повітря, що спричиняє зміні кліматичних умов.
Нагадаємо, що у країні діють штрафи за спалювання сухого листя, трави та сміття. Відтак порушникам доведеться сплатити від 3060 до 6120 гривень.