Із початку століття у світі знищили 155 мільйонів гектарів незайманих лісів
У період 2000-2020 років площа незайманих лісів у світі зменшилася на 155 мільйонів гектарів, тобто на 12%.
Про це пише Екополітика.
Експерти фіксують незадовільну тенденцію збільшення темпів знищення незайманих лісів, оскільки у 2000-2013 їх зникнення становило 7,1 мільйона гектарів на рік, тоді як 2013-2020 цей показник становив 9 мільйонів гектарів на рік.
Довідково: незаймані ліси – це ділянки лісів і природних безлісних екосистем, які не мають ознак значної діяльності людини або фрагментації середовища проживання і є достатньо великими, щоб зберегти все місцеве біорізноманіття. Більша частина таких лісів знаходяться у бореальних і тропічних регіонах.
Основними причинами знищення таких лісів є:
- Будівництво нових доріг для видобутку промислової деревини, нафти та газу;
- Розширення сільського господарства;
- Пожежі.
Найбільше незайманих лісів знаходиться у Канаді, Бразилії та країні-агресорці РФ, їх площа цих лісів становить 65% від загальносвітової. Варто зазначити, що саме ці країни зазнають найбільших втрат незайманих лісів.
Також зазначається, що у 2013 році Румунія втратила всі свої незаймані ліси.
Водночас найкраща ситуація спостерігається в Японії та на Кубі, де із початку століття площі незайманих лісів майже не змінилися.
Незаймані ліси відіграють важливу роль у боротьбі зі зміною клімату. Вони щорічно поглинають дві гігатонни вуглецю, це понад чверть загальносвітовмх парникових газів. Також такі ліси мають широке біорізноманіття.
«Станом на сьогоднішній день 36% незайманих лісів мають природоохоронний статус та захищені від рубки»,– йдеться у дописі.