На Закарпатті екоосвітянки провели захід до Міжнародної ночі кажанів для юних природолюбів

Щороку у світі вночі між останньою суботою та неділею серпня відзначають Міжнародну ніч кажанів. Тому цьогоріч працівниці екоосвіти Карпатського біосферного заповідника провели захід в Рахівському будинку культури на Закарпатті для юних природолюбів міста та учасників табору «Мудрик». Там розповідали дітям про користь рукокрилих та як важливо захищати та оберігати цих тварин.
У 2022 році дата припала на ніч між 27 та 28 серпням. Про це повідомили на фейсбук-сторінці заповідника.
Кажани – надзвичайно вразливі тварини, величезну користь яких для природи важко переоцінити. Саме тому Міжнародна ніч кажанів є однією із найбільш незвичайних природоохоронних дат, яку відзначають вночі між останньою суботою та неділею серпня.
Належать вони до двох родин – звичайні (гладконосі) та підковоносі. Всі рукокрилі занесені до Червоної Книги України, а також знаходяться під охороною низки Міжнародних конвенцій.
Карпатський біосферний заповідник відіграє важливу роль у справі збереження рукокрилих, через наявність у природних лісах дерев з дуплами, де ссавці знаходять собі прихисток. Також вони живуть у карстових печерах на території Карпатського біосферного заповідника. В урочищі Мала Уголька (на Тячівщині) зимує близько 2 тисяч особин кажанів. Саме тому однією з важливих природоохоронних цілей КБЗ є забезпечення надійної охорони місць проживання та зимівлі рукокрилих.
Працівниці екоосвіти Карпатського біосферного заповідника провели захід в Рахівському будинку культури на Закарпатті для юних природолюбів міста та учасників табору «Мудрик».
Читайте також: У Рівненському зоопарку рятують кажанів: відбувся перший виїзд
Там діти мали змоги почути багато корисної та важливої інформації:
- дізнались хто такі кажани, де живуть та чим харчуються;
- говорили про секрети їхнього нічного життя;
- розвіяли поширені міфи про рукокрилих;
- порівнювали будову кінцівки (людини, кажана та птаха);
- вчились, як себе поводити в разі знахідки кажана;
- в ігровій формі, робили облік ссавців;
- імітували рухи кажанчиків та фотографувались у костюмах.