Пікнік в стилі «еко»: поради від закарпатських експертів

21 Серпня 2022, 11:02
Місце відпочинку у Трибушанському ПНД відділенні 1340
Місце відпочинку у Трибушанському ПНД відділенні

Експерти поділилися лайфхаками про те, як не просто відпочити на природі, зокрема, в заповіднику, а зробити пікнік максимально екологічним.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Карпатського біосферного заповідника.

Як часто при слові «пікнік» ми уявляємо шматок засмаженого м'яса, свіжі овочі, чисте повітря і може навіть шепіт гірських струмків? Пікніковий відпочинок залишає приємні враження, гарні фото з усміхненими обличчями та спогади на довгі роки.

«А як щодо довкілля? Що ми залишаємо природі в подяку за чудові години відпочинку? Давайте у ці вихідні проведемо з вами пікнік у стилі «еко»! Гайда з нами, щоб дізнатися про корисні та смачні перекуси на природі, які не принесуть шкоди довкіллю», – йдеться у повідомленні.

  • Зробіть закупи на пікнік без пакетів, оберіть сумки з тканини та екомішечки, або візьміть пакети, які вже є вдома;
  • оберіть правильний посуд для пікніка – надайте перевагу багаторазовому посуду, лоткам та домашнім столовим приладам – залишайте приємні спогади від відпочинку без гори пластикового сміття;
  • скатертина – не обов’язковий елемент відпочинку, але якщо без неї ніяк, то віддайте перевагу багаторазовій скатертині з натуральних матеріалів;
  • вологі серветки. Вони зовсім не безневинні, як здається на перший погляд, адже вони на 100% зроблені з пластику й не переробляються. Багаторазові рушники – це найкраща альтернатива. Як варіант, можна взяти носовичок та змочити його у воді.
  • слухайте мелодію природи – шум дерев у лісі, співи пташок, жеботіння гірського потічка, дзюрчання комах;
  • залиште прослуховування улюблених музичних виконавців для розваг вдома. В природі ми лише в гостях і неприродні звуки створюють дискомфорт для господарів.

У жодному разі не можна розпалювати вогнище там, де його до цього ніколи не було. Місце, де горіло багаття, залишається випаленим на багато років: на ньому нічого не роститиме. Шукайте спеціально обладнане місце для вогнища . На туристичних маршрутах є обладнані мангальні зони та альтанки.

Після відпочинку не забувайте прибрати за собою: погасіть багаття , заберіть з собою сміття, не залишайте речі. Пам’ятайте, що спалювати сміття не можна, оскільки під час горіння виділяються шкідливі для природи речовини. Залишайте після себе місце чистішим, ніж воно було до вас. Тоді відпочинок буде приємним і корисним для всіх.

Нагадаємо, що у заповіднику є облаштовані зони для пікнікового відпочинку практично у кожному масиві.
Максимально зручними для рахів’ян і гостей Рахівщини є:
  • рекреаційна зона «Водоспад здоров’я» на центральній садибі заповідника;
  • мінеральне джерело в урочищі Підділ;
  • урочище Кузій;
  • територія дослідного форелевого господарства Трибушанського відділення (неподалік географічного центру Європи).

Для вашого комфорту тут облаштовані альтанки зі столами та лавками, місця для вогнища або мангали, місця для сміття (проте, ви вже знаєте, що сміття краще забирати з собою до найближчого смітника).
За відпочинок в межах пікнікових зон заповідника знімається символічна плата, яка зазначається у квитку . У такий спосіб ви підтримуєте природоохоронну установу в цей непростий час.

Діліться в коментарях своїми фото з екопікніків та новими лайфхаками з ековідпочинку.

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024
26.05.2024
25.05.2024