стрічка

Де на Рівненщині тоне найбільше відпочивальників та в чому небезпека річок

17 Червня 2022, 13:33
Де на Рівненщині тоне найбільше відпочивальників та в чому небезпека річок 324
Де на Рівненщині тоне найбільше відпочивальників та в чому небезпека річок

На Рівненщині у річці Горинь втопився 39-річний чоловік. Це восьмий потопельник в області у 2022 році.

Інформацію повідомив Суспільному начальник рятувальної станції на водних об'єктах Анатолій Якимчук. Він розповів, які найчастіші причини утоплень і де залазити у воду вкрай небезпечно.

Випадок на Горині

Тіло 39-річного чоловіка водолази дістали з річки Горинь біля села Селець Дубровицької громади, це було 13 червня.

«Була компанія, свято, відпочивали. І от один втопився. Річка Горинь — найпідступніша річка, шукати можуть і день, і два. Якщо втопився і яма — то його поклало і все, а як ні — то його може нести не знати куди. Треба берегтись, у нас війна, і так багато людей гине», — каже Анатолій Якимчук.

Статистика

Утоплення в Горині стало восьмим у 2022 році і п'ятим з настанням тепла, додає рятувальник. В області є 13 пляжів, які офіційно визнані безпечними для відпочинку, серед найбільших Біле озеро, Хрінники і Басів Кут. В останньому, щоправда, епідеміологи купатись не радять, адже у воді виявили кишкову паличку.

«У нас найбільші неприємності саме зі стихійними місцями, статистика показує, що там тоне 80% людей. На Горині топиться 70%. Основна причина – це купання у нетверезому стані, з року в рік», — зауважує Анатолій Якимчук.

Читайте також: Екостежка: фахівці розповіли, яких рослин і тварин можна зустріти біля найбільшого озера Рівненщини

У чому небезпека на стихійних місцях

На облаштованих пляжах чергують рятувальники, каже Анатолій Якимчук. А на стихійних врятувати людину, яка тоне, шанси невеликі.

«Ми не дозволяємо, але люди купаються в стихійних місцях. В Сосновому на Случі не можна купатись, там велика течія і каміння. Щоб купатись – дно повинно бути тверде, піщане, глибина – не більше 1,7 метра – от тоді ми даємо дозвіл. От Горинь – сьогодні купаєшся, нормальна течія, а завтра вже яма, бо там поперечні течії і вириває яму», – каже керівник водолазів.

Він також закликав у жодному разі не відпускати до водойм дітей без нагляду. На Басів Куті кілька років тому був випадок, коли дитину знайшли утопленою.

Коментар
Код блоку:
08/08/2022 Понеділок
08.08.2022
07.08.2022
06.08.2022