стрічка

Почався мисливський сезон на Волині: якого птаха можна вполювати

09 Серпня 2021, 11:35
Полювання на птахів 551
Полювання на птахів

На Волині з 7 серпня відкрився сезон полювання на пернату дичину.

Дні полювання – субота та неділя. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Волинській області.

Попереджають, що необхідно дотримуватись вимог природоохоронного законодавства під час ведення мисливського господарства і полювання, видачі документів громадянам на право здійснення полювання (відстрільних карт, ліцензій), організації ведення полювання та вжиття заходів по боротьбі з браконьєрством.

Полювати можна на: норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка), гусок (крім гуски малої).

Порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Зокрема, за порушення правил полювання передбачена відповідальність у вигляді штрафу – для громадян від 102 до 1020 гривень, для посадових осіб – від 510 до 1530 гривень.

Полювання заборонено:

  • на відтворювальних ділянках;
  • на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;
  • на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями або шротом діаметром більш як 5 мм;
  • у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);
  • на пернату дичину методом нагінки з виставленням номерів;
  • з не мисливської, пневматичної, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазином більш як на два патрони;
  • транспортування або перенесення добутих тварин чи їхніх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини та порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування.

Екоінспектори здійснюватимуть перевірки за дотриманням мисливцями правил полювання впродовж всього сезону в мисливських угіддях області.

Читайте також: На Волині сплатили 66 мільйонів гривень ренти за спецвикористання лісових ресурсів

Коментар
27/05/2022 П'ятниця
27.05.2022
26.05.2022
25.05.2022