стрічка

Очисні споруди є одним із джерел неприємного запаху, – міський голова Луцька

17 Червня 2021, 09:11
Фото ілюстративне 392
Фото ілюстративне

У міській раді не виключають, що одним  із джерел неприємного запаху у Луцьку можуть бути очисні споруди.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

«До нас надходять скарги із сіл, які знаходяться не біля очисних споруд, зокрема з Підгайців. Разом з тим, не можемо відкидати, що наші очисні споруди є одним із джерел неприємного запаху. Вони збудовані у 1973 році і за цей час жодних капітальних чи серйозних поточних ремонтів там не проводилось», – розповів Ігор Поліщук.

Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк розповів, що минулого року на підтримку та нормальне функціонування очисних споруд спрямували дуже велику суму – близько 10 мільйонів гривень, що фактично відповідає сумі інвестиційної програми комунального підприємства.

«Очисні споруди щодоби приймають та очищають 50 мільйонів літрів стічної води, яка надходить з Луцька та п’ятнадцяти навколишніх сіл. Вони потребують масштабної реконструкції. Зараз ми над цим активно працюємо. Залучили кошти інвестиційного банку. Також проводимо реконструкцію і підготовку двох коридорів аеротенок, ремонтуємо первинні та вторинні радіальні відстійники. 

Але найголовніша проблема на сьогодні – це залишки мулу, який накопичився за весь період експлуатації. Це великі об’єми. Останні десять років масштабне вивезення мулу було під питанням. Вивозилось 8-10 тисяч кубічних метрів при потребі 40-50 тисяч. Усі мулові карти було перевантажено. В минулому році ми вивезли майже 60 тисяч тонн. Це фактично дворічний резерв. В цьому році плануємо вивезти близько ста тисяч тонн. Ми відпрацювали ланцюжок, щоб мул можна було утилізовувати правильним шляхом. Вивозимо його з мулових карт, щоб їх звільнити і далі приймати стоки. Далі мул віддаємо як добриво, щоб покращити урожайність», — розповів директор КП «Луцькводоканал».

Віктор Гуменюк також повідомив, що в минулому році вперше за 47 років провели очищення одного біологічного ставка. Вибрали 1,5 метра мулу, що дало кращу продуктивність роботи одного витоку. Цього року на всі етапи очищення розпочали додавати біологічні добавки, щоб максимально допомогти очисним спорудам справлятись з роботою та максимально призупинити викиди в атмосферне повітря.

Активна фаза робіт з вивезенням мулу та реконструкції аеротенок закінчиться в першій декаді липня.

Також КП «Луцькводоканал» залучило до роботи консалтингову компанію, яка займається проєктуванням та очищенням, щоб ми правильно будували свою стратегію в підготовці до реконструкції очисних споруд.

Разом з цим акредитованою службою здійснюють щоденний системний моніторинг якості повітря в санітарно-захисній зоні, щоб бачити, чи викиди перевищують допустимі норми.

Читайте такожКонтролюватимуть витрату палива луцьких комунальних автомобілів

Коментар
30/07/2021 П'ятниця
30.07.2021
29.07.2021
28.07.2021