На урочищі Чебені встановили штучні нерестовища

27 Квітня 2021, 10:05
222

На нерестовій ділянці на заплаві річки Стир, в урочищі Чебені Рожищенської громади, відбулося встановлення штучних нерестових гнізд.

25 квітня до акції долучилися працівники Волинського рибоохоронного патруля та небайдужі рибалки-любителі. Про це Район.Рожище повідомили у пресслужбі Волинського рибоохоронного патруля.

Спільними зусиллями виготовили та встановили 70 нерестових гнізд.

Потреба встановлювати штучні нерестовища на водоймах виникає там, де дуже малий рівень рослинності. Такі гнізда допомагають рибі розмножуватись. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води.

Встановлюють гнізда для нересту переважно в тих місцях, де відсутні природні нерестові площі. Таким чином ікринкам дають якомога більше шансів на життя.

При установці штучних нерестовищ враховують екологічні особливості тих видів риб, для яких їх створюють. При цьому беруться до уваги чинники середовища, що впливають на нерест і нормальний розвиток ембріонів, а саме: температурний режим, вміст у воді розчиненого кисню, глибину, площу, швидкість течії, характер нерестового субстрату.

Насамперед штучні нерестові гнізда є важливими для відтворення аборигенних видів риб: лящ, плітка, підуст, карась золотий, лин та подібні.

«Волинський рибпатруль вдячний небайдужим рибалкам за активну участь в акціях з відтворення водних біоресурсів. Такі заходи допоможуть підвищити рибопродуктивність наших водойм. Адже від того наскільки успішно та вдало пройде нерест – залежить майбутнє водних біоресурсів», – повідомив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

У разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах просять повідомляйти про них на телефонну «гарячу лінію» Управління Держрибагентства у Волинській області: (067) 360-78-40. 

Довідково: штучні нерестові гнізда – унікальний і недорогий спосіб поліпшити екологічні умови водойм для відтворення риб. Експлуатація конструкцій нерестових гнізд ґрунтується на використанні біологічних особливостей нересту риб, реалізовується в кілька етапів з урахуванням кліматичних, гідрологічних і температурних факторів водойм. Конструкції гнізд захищають ікру від загибелі, характеризуються високою ефективністю освоєння субстрату та підвищеним виходом життєздатної молоді риб.





 

Читайте також: «Тузіки» двічі на тиждень: що і за скільки ловиться на ставках у Малинівці

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024