Бізнес задоволений – екологи обурені: ЄС послаблює екостандарти
711
Єврокомісія представила черговий «екологічний омнібус» – пакет дерегуляції, що спрощує низку природоохоронних вимог.
Про це пише Politico.
У документі пропонують скоротити звітність щодо промислових викидів, відмовитися від бази даних небезпечних речовин SCIP та пом’якшити правила управління відходами й екологічного менеджменту.
Офіційна мета – зменшення бюрократичного навантаження на бізнес, насамперед малий і середній, що становить 99% компаній ЄС.
Згідно з пропозиціями, тваринницькі та аквакультурні підприємства більше не звітуватимуть про використання води, енергії та матеріалів. Країнам-членам дадуть більше часу на впровадження оновленої Директиви про промислові викиди, а системи екологічного менеджменту дозволять формувати на рівні компанії, а не кожної окремої установки.
Єврокомісія також хоче скасувати базу SCIP, назвавши її неефективною та надто затратною. Крім того, виробникам більше не доведеться призначати уповноважених представників у кожній країні ЄС у межах політики розширеної відповідальності. Звітність за цією політикою пропонують скоротити до одного разу на рік.
У 2026 році ЄС проведе «стрес-тест» Директив про птахів і середовища їхнього існування – ще один крок до можливого пом’якшення природоохоронних норм.
Бізнес-асоціації та частина євродепутатів схвально оцінили спрощення. Натомість екологічні організації заявляють, що дерегуляція може звести нанівець десятиліття природоохоронних досягнень.