У нацпарку на Закарпатті заклали постійну пробну площу для вивчення білоцвіту весняного

Національний природний парк (НПП) «Зачарований край» розпочав наукове дослідження, заклавши постійну пробну площу (ППП) для вивчення стану та динаміки популяції білоцвіту весняного (Leucojum vernum L.), який є рідкісним ранньовесняним видом флори цього парку.
Про це повідомляють у Державному агенстві лісових ресурсів України.
Білоцвіт весняний занесений до Червоної книги України, тому його вивчення та моніторинг є важливою складовою природоохоронної діяльності. Постійну пробну площу, розміром 10х10 метрів (100 квадтарних метрів), заклали в ценопопуляції білоцвіту, яка знаходиться під наметом букового лісу.
Окрім основної площі, для точного обліку чисельності особин та визначення рясності і вікової структури, в межах ценопопуляції створено 5 облікових ділянок розміром 1х1 метр (1 квадтарний метр). Ці ділянки дозволяють проводити детальний моніторинг та оцінювати тенденції розвитку цього виду, що допоможе у його охороні та збереженні.
Дослідження флори науковцями НПП «Зачарований край» проводяться з особливою увагою до видів, занесених до Червоних списків України та міжнародних природоохоронних організацій, що сприяє збереженню біологічної різноманітності регіону.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром