ЄС інвестує мільярд євро у декарбонізацію сталеливарної промисловості

21 Березня 2025, 15:24
ЄС інвестує мільярд євро у декарбонізацію сталеливарної промисловості 623
ЄС інвестує мільярд євро у декарбонізацію сталеливарної промисловості

Європейська комісія оголосила про виділення мільярд євро на декарбонізацію сталеливарної промисловості у 2025 році. 

План має на меті підтримку сталого розвитку галузі, зменшення викидів та покращення конкурентоспроможності європейського сектору, йдеться на сайті цього центрального органу виконавчої влади ЄС.

Європейська комісія оприлюднила Європейський план дій щодо сталі та металургії, який передбачає виділення мільярд євро у 2025 році на зменшення ризиків декарбонізації та покращення сталого розвитку промисловості. Документ став важливим кроком для підвищення конкурентоспроможності сектору та захисту майбутнього галузі.

Зокрема, у плані зазначено, що новий Закон про прискорення промислової декарбонізації встановить критерії стійкості для європейських продуктів в державних закупівлях, що має підвищити попит на низьковуглецеві метали, вироблені в ЄС. Крім того, Єврокомісія виділить 150 мільйонів євро через Дослідницький фонд вугілля та сталі та додатково 600 мільйонів євро через програму «Горизонт Європа», спрямовану на підтримку Угоди про чисту промисловість.

У 2025 році також планується запуск пілотного аукціону на суму мільярд євро через Банк промислової декарбонізації для електрифікації та декарбонізації ключових промислових процесів. Одним із пріоритетів Плану є забезпечення доступного та надійного енергопостачання, зокрема через збільшення використання відновлюваних джерел енергії та низьковуглецевого водню в енергоємних галузях.

Крім того, план включає заходи для запобігання витоку вуглецю та підвищення конкурентоспроможності європейських підприємств через механізм вуглецевого коригування імпорту (CBAM). Очікується, що це забезпечить рівні умови для європейської та неєвропейської промисловості, щоб уникнути "відмивання" металів за допомогою енергетичних джерел з високими викидами.

Для України, де металургія є важливою частиною економіки, такі інвестиції можуть служити орієнтиром для подальшого розвитку та декарбонізації місцевої промисловості. Проте українські підприємства поки що лише мріють про такі суми, адже обсяг інвестицій у галузь в Україні значно менший.

Єврокомісія також планує розширення захисту європейських промислових потужностей, зокрема сталеливарного сектору, після закінчення терміну дії поточних захисних заходів у 2026 році. Плани також включають розвиток циркулярної економіки, збільшення переробки сталі та алюмінію, що є важливим для сталого розвитку промисловості.

Діяльність ЄС у цій сфері покликана створити потужну основу для екологічно чистої та конкурентоспроможної сталеливарної промисловості, яка допоможе країнам ЄС і надалі займати лідируючі позиції на глобальному ринку.

 

Коментар
20/04/2025 П'ятниця
18.04.2025
17.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися