ОБСЄ та Україна: як співпрацюють в екологічних ініціативах та реформах управління водними ресурсами

Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук обговорила з представниками ОБСЄ спільні проєкти з охорони навколишнього середовища, зокрема реформи екологічного контролю та моніторинг водних ресурсів, що залишаються пріоритетними напрямками співпраці.
Про це повідомляє Міндовкілля.
Україна та ОБСЄ продовжують плідну співпрацю у сфері екологічної безпеки та сталого управління водними ресурсами. Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук зустрілася зі Спеціальним представником Головування ОБСЄ в Україні Петром Марешом, де обговорили нові та чинні проєкти.
За 15 років спільної роботи, починаючи з 2007 року, було реалізовано багато важливих ініціатив, зокрема в галузі екологічної освіти та моніторингу Чорного моря.
Світлана Гринчук підкреслила важливість старту реформи державного екологічного контролю, яка стане однією з основних складових європейської інтеграції України. Вона зазначила, що найближчим часом Уряд схвалить стратегію реформування, що дозволить запустити пілотні проєкти в кількох областях.
Особливу увагу було приділено питанням документування збитків довкіллю через бойові дії та порушення природоохоронного законодавства. Підтримка ОБСЄ є незамінною в цьому контексті, зокрема, у покомпонентному дослідженні наслідків підриву Каховської ГЕС, яке допомогло оцінити екологічні ризики та сформувати стратегії для забезпечення водними ресурсами прифронтових регіонів.
Крім того, обговорили важливість гуманітарного розмінування, для якого ОБСЄ організувала технічні семінари та навчальні програми для саперів..
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром