Кігалійська поправка: в Україні приймуть закон із зменшення парникових газів та енергоефективності

Комітети Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва і з питань екологічної політики підтримали законопроект про ратифікацію Кігалійської поправки до Монреальського протоколу, запропонований Президентом України.
Документ визначає порядок скорочення використання гідрофторвуглеців (ГФВ), які є потужними парниковими газами, повідомляють на Урядовому порталі.
Верховна Рада зробила важливий крок у боротьбі зі зміною клімату, підтримавши законопроект про ратифікацію Кігалійської поправки до Монреальського протоколу, який регулює скорочення використання гідрофторвуглеців. Ці речовини активно застосовуються в холодильних установках та кондиціонерах, але є надзвичайно потужними парниковими газами, що сприяють глобальному потеплінню.
З 163 країн, що вже ратифікували Кігалійську поправку, Україна тепер зробить значний крок до зменшення шкідливих викидів. Якщо Україна затримається з ратифікацією, у 2029 році вона змушена буде здійснити різке скорочення на 70%, що матиме серйозні економічні наслідки. У разі своєчасної ратифікації скорочення складе 40% від базового рівня.
З 1 січня 2028 року ЄС запровадить заборону на торгівлю з країнами, які не ратифікують поправку, а з 2033 року заборонять імпорт і експорт гідрофторвуглеців в усьому світі.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук наголосила, що ратифікація цієї поправки не лише захистить навколишнє середовище, а й дозволить Україні зберегти конкурентоспроможність на міжнародних ринках.
Вона також зазначила, що перехід на альтернативні холодоагенти вимагатиме інвестицій, але в довгостроковій перспективі дозволить впровадити енергоефективні технології, скоротити витрати на енергоносії та створити нові можливості для бізнесу.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром