Природоохоронці розпочали заходи для збереження рідкісних ранньоквітучих рослин

Державна екологічна інспекція України ініціювала комплексні заходи для охорони рідкісних і зникаючих ранньоквітучих рослин.
Фахівці розробили та затвердили План спільних заходів на 2025 рік, який передбачає створення робочих груп і посилення державного контролю за збереженням червонокнижних видів рослин, повідомляють у нацпарку «Синевир».
Первоцвіти – це група ранньоквітучих весняних рослин, яка налічує понад 40 видів. Їх збирання або виривання з цибулиною завдає значної шкоди природі, адже такі рослини втрачають можливість утворювати насіння і відтворювати нове покоління. Вирвані квіти з цибулинами можуть призвести до їх повного знищення.
Зокрема, під загрозою знищення через масовий збір знаходяться такі види, як проліски, шафран, білоцвіт, сон-трава, черемша, горицвіт та інші.
Законодавчі наслідки за незаконне збирання та торгівлю первоцвітами:
- За незаконне придбання, збут чи розповсюдження рослин передбачено штраф від 510 до 1 700 гривень.
- Якщо йдеться про рослини, занесені до Червоної книги України або охороняються міжнародними договорами, штраф може скласти від 1 700 до 3 655 гривень.
- За знищення рослин, занесених до Червоної книги України, штраф для громадян становить від 340 до 510 гривень із подальшою конфіскацією.