В Україні відбулася нарада керівників заповідних установ

12 Березня 2025, 09:31
В Україні відбулася нарада керівників заповідних установ 221
В Україні відбулася нарада керівників заповідних установ

Заступниця Міністра екології та природних ресурсів України Вікторія Киреєва провела онлайн-нараду з керівниками заповідних установ країни. Під час зустрічі представили нового директора Департаменту природно-заповідного фонду України Едгара Токара та обговорили низку важливих питань, що стосуються розвитку природно-заповідного фонду та забезпечення належної охорони територій.

Про це повідомляють у Міндовкіллі. 

Ключовими темами обговорення стали проблеми, що потребують невідкладного вирішення: земельний податок, розширення меж природоохоронних територій, забезпечення заповідників необхідною технікою та фінансування. 

Вікторія Киреєва наголосила, що нараду було скликано для того, щоб вислухати керівників заповідних установ та визначити пріоритетні завдання для розвитку та захисту природних територій.

Основні виклики, які обговорювалися:

  • Розширення меж природно-заповідного фонду та врегулювання земельних питань.
  • Передача адміністративних приміщень від інших державних установ.
  • Потреба в пожежозахисній техніці та іншому необхідному обладнанні для заповідників.
  • Підготовка матеріалів для лісовпорядкування.
  • Забезпечення безпеки Служби державної охорони природно-заповідного фонду.

«Ми чітко усвідомлюємо, що недостатня кількість пожежозахисної техніки є серйозним викликом для заповідників. Тому працюємо над залученням підтримки через міжнародну технічну допомогу», – зазначила Вікторія Киреєва, звертаючи увагу на критичну ситуацію у зв’язку з початком пожежонебезпечного періоду.

Особлива увага була приділена проблемам, що виникають на прифронтових та тимчасово окупованих територіях, де заповідні установи стикаються з серйозними загрозами, такими як забруднення територій вибухонебезпечними предметами та часті пожежі, спричинені обстрілами.

Учасники наради вирішили продовжити співпрацю та координацію зусиль для вирішення зазначених проблем, аби забезпечити ефективну охорону природно-заповідного фонду України.

 

Коментар
18/03/2025 Понеділок
17.03.2025
16.03.2025
15.03.2025
14.03.2025