Лебеді-кликуни: як одні з найбільший птахів оселилися на Поліссі

Лебеді-кликуни, величні птахи з г-образною шиєю та жовтим дзьобом, стали справжньою окрасою водних просторів Чорнобильського заповідника.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці заповідника.
Лебеді-кликуни, з розмахом крил до 2,5 метра та вагою 10-12 кілограмів, є одними з найбільших птахів у природі. Вони моногамні та створюють пари на все життя. Свою назву птахи отримали завдяки своєму гучному трубному крику, який нагадує заклик.
Ці величні птахи зазвичай гніздяться у північних регіонах Європи та Азії, а на зиму мігрують до південних вод, включаючи Середземне море та Південну Азію. На своєму шляху вони часто зупиняються на відкритих водоймах. Одним із найбільших міграційних шляхів для лебедів-кликунів є територія Чорнобильського заповідника, зокрема уздовж басейну річки Прип’ять.
У 2025 році зима на Поліссі була доволі м’якою, і більшість водойм не вкрилися кригою. Лебеді не поспішали відлітати на південь, а залишалися на заповідних водах, де їх можна було спостерігати від осені до весни. Ці птахи стали однією з природних перлин регіону, що привертає увагу як екологів, так і природолюбів.