Україна та Японія обговорили зміцнення співпраці у сфері вуглецевих ринків

Представники Міністерства захисту довкілля України взяли участь у Глобальній зустрічі країн-партнерів Механізму спільного кредитування, яка відбулася в Токіо.
Механізм обʼєднує 29 країн і сприяє скороченню викидів парникових газів згідно з вимогами статті 6 Паризької угоди. В межах цієї ініціативи вже реалізовано понад 250 проєктів по всьому світу, повідомляє Міндовкілля.
Під час двох днів обговорень партнери по Механізму спільного кредитування зосередили увагу на впровадженні передових технологій для зниження викидів та розвитку відновлювальної енергетики в таких секторах, як промисловість, транспорт і енергетика. Особливу увагу приділили потенціалу Механізму спільного кредитування для підтримки сільського та лісового господарства через проєкти з видалення парникових газів.
Зокрема, обговорювались питання доступу місцевих громад та фермерів до переваг Механізму, залучення приватних інвестицій, зниження вартості систем уловлювання та зберігання вуглецю, а також необхідні регулювання цієї сфери.
На зустрічі також підкреслили важливість процесів авторизації та звітності відповідно до вимог статті 6 Паризької угоди, що забезпечить екологічну цілісність та прозорість у реалізації проєктів.
Окремо обговорили питання зміцнення двосторонньої співпраці між Україною та Японією у сфері вуглецевих ринків. Учасники зустрічі визначили подальші кроки для Спільного комітету та операціоналізації Механізму спільного кредитування, що сприятиме реалізації проєктів зі скорочення викидів парникових газів і зеленому відновленню України.
Участь України в Механізму спільного кредитування дозволяє розвивати ринкові механізми для скорочення викидів парникових газів, сприяючи інтеграції в глобальні вуглецеві ринки. Це також відкриває нові можливості для залучення іноземної підтримки у кліматичні проєкти для відновлення зруйнованої інфраструктури на принципах сталого розвитку та зменшення впливу на довкілля.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром