Забруднення атмосфери на Львівщині: чи дійсно повітря є шкідливим

Масова інформація про значне забруднення повітря у Львівській області виявилася неправильно трактованими даними.
Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів.
Фахівці Укргідрометцентру пояснюють, що йдеться не про пил, а про високу вологість і тумани, які можуть впливати на якість повітря.
Останніми тижнями у медіа поширюється інформація про погіршення стану атмосферного повітря в регіоні. Проте в Українському гідрометеорологічному центрі запевняють: йдеться не про забруднюючий пил, а про звичайні крапельки води в повітрі. Їхні високочутливі датчики можуть помилково сприймати вологу як тверді частинки пилу.
Фахівці пояснюють, що нинішня ситуація є типовою для осінньо-зимового періоду: висока вологість, слабкий вітер і тумани створюють умови для накопичення шкідливих речовин у приземному шарі повітря. Антициклон, який панує останніми днями, фактично «притискає» вологе повітря до землі разом із транспортними та промисловими викидами, що може впливати на відчуття забрудненості.
Попри це, перевищення допустимих норм небезпечних газів, таких як оксид азоту (NOx), оксид вуглецю (CO), сірчистий ангідрид (SO₂) та озон (O₃), у Львівській області не зафіксували.
Оксана Війтик, директорка департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, підтвердила, що основною причиною погіршення видимості є метеорологічні умови – висока вологість, слабкий вітер і тумани, які сприяють утриманню дрібних частинок у повітрі.
Фахівці закликають не панікувати та орієнтуватися на офіційні дані, а також за можливості скорочувати використання приватного транспорту та альтернативних джерел опалення, що сприяють викидам у повітря.