Готуються до весни: волиняни почали частіше спалювати сухостій

На Волині почастішали випадки підпалу сухої трави, що спричиняє значні ризики для екології та здоров'я громадян.
Про це попереджають в Державній екологічній інспекції.
Спалювання сухої рослинності та листя є давно усталеною практикою, яка, однак, несе серйозні загрози.
Найбільше поширена проблема серед власників домогосподарств, які ще не мають достатньої обізнаності про небезпеку таких дій. Під час спалювання сухої трави в атмосферу потрапляють шкідливі речовини, зокрема мікрочастинки диму, окис азоту, чадний газ, важкі метали, канцерогенні сполуки та діоксини.
Однією з найбільших загроз є бензопірен, що утворюється при тліючому листі, який може викликати онкозахворювання. Водночас, пестициди, якими обробляють рослини на присадибних ділянках, також вивільняються в повітря під час горіння сухостою.
Окрім цього, спалювання побутового сміття, яке часто супроводжує очищення земельних ділянок, значно збільшує рівень забруднення повітря. Викиди шкідливих хімічних сполук під час горіння поліетилену, гуми, а також матеріалів, як ДВП чи фанера, можуть завдати серйозної шкоди навколишньому середовищу та здоров'ю людей.
Інспекція закликає жителів Волині відмовитися від спалювання сухої рослинності і використовувати більш екологічні методи очищення, такі як компостування. Це дозволить зберегти чистоту довкілля та забезпечить здоров'я громадян і майбутніх поколінь.
«Шановні волиняни, бережіть довкілля та майбутні покоління. Очищайте свої земельні ділянки екологічними методами, зокрема, компостуванням», – закликають в екоінспекції.