Війна, довкілля та сталий розвиток: Україна представила екологічні проблеми війни

10 Лютого 2025, 11:27
Війна, довкілля та сталий розвиток: Україна представила екологічні проблеми війни 466
Війна, довкілля та сталий розвиток: Україна представила екологічні проблеми війни

На засіданні Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) у Парижі українська делегація акцентувала увагу на екологічних наслідках війни та необхідності міжнародної підтримки для відновлення довкілля і сталого розвитку.

Про це повідомляє Міндовкілля.

На міжнародному рівні все більше визнано, що війна в Україні завдає не лише людських втрат, але й завдає серйозного удару по довкіллю. Цей меседж українська делегація донесла учасникам чергового засідання OECD, яке відбулося в Парижі. Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD), що об'єднує 38 країн, активно працює над інтеграцією заходів для боротьби зі зміною клімату та забезпечення сталого розвитку економіки.

Учасники форуму обговорювали поєднання економічного розвитку з кліматичними змінами, зокрема, через ініціативи групи «Друзі Євразії» та робочої групи «GREEN». Це стало важливою платформою для обміну досвідом щодо сталого та екологічно безпечного майбутнього Євразії. Україна активно долучилася до сесії, присвяченої відновленню після стихійних лих, де була презентована ситуація з довкіллям в Україні, що зазнало масштабних руйнувань внаслідок російської агресії.

Очільниця Департаменту міжнародного співробітництва Міндовкілля Ольга Юшкевич наголосила на катастрофічних екологічних наслідках війни, зокрема після підриву Каховської ГЕС, та представила заходи з ліквідації наслідків трагедії. Українська сторона підкреслила важливість застосування сучасних екологічних технологій і міжнародних стандартів сталого розвитку.

«Масштаб руйнувань, завданих довкіллю України, вимагає не лише відновлення, а й впровадження довгострокових екологічних рішень», — зазначила Ольга Юшкевич.

Очільниця Департаменту також наголосила на співпраці з OECD для залучення міжнародного експертного досвіду та фінансових інструментів для ефективного відновлення природних ресурсів та декарбонізації промисловості.

Українська делегація акцентувала необхідність міжнародної підтримки для реалізації проектів у сфері водозбереження, відновлення екосистем та підтримки сталого розвитку. У 2023 році було затверджено чотирирічну Програму співпраці з OECD, що стало важливим етапом наближення України до цієї організації. Співпраця відкриває нові можливості для реалізації екологічних ініціатив, відновлення природних ресурсів та підтримки сталого розвитку країни.

 

Коментар
18/03/2025 Понеділок
17.03.2025
16.03.2025
15.03.2025
14.03.2025