В Україні обговорили захист водно-болотних угідь та вплив війни на їхній стан

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь відбулося онлайн-засідання Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України.
Участь у заході взяли понад 110 представників природоохоронних установ, які обговорили загрози для екосистем, наслідки війни та механізми їхнього збереження, повідомляє Міндовкілля.
Засідання відкрив голова ради Павло Іванов, директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Він наголосив, що основною загрозою для водно-болотних угідь залишається збройна агресія росії, яка вже завдала значної шкоди 48 із 50 українських угідь міжнародного значення.
Читайте також: Просто додай води: як Україні повернути природну силу боліт
«Минулого року до України прибула група міжнародних експертів, які підтвердили руйнівний вплив війни на екосистеми. Ці дані будуть використані для оцінки збитків і відновлення у рамках Рамсарської конвенції», – зазначив Павло Іванов.
Учасники також розглянули підсумки імплементації Рамсарської конвенції за три роки, пропозиції змін до законодавства та заходи для збереження торфовищ.
Приємною новиною стало обговорення надання міжнародного статусу двом новим водно-болотним угіддям:
- Кабінет Міністрів погодив надання цього статусу гирлу річки Прип’ять у межах Чорнобильського біосферного заповідника.
- Також підтримано пропозицію щодо включення до списку міжнародних угідь водно-болотного комплексу на річці Супій.
За підсумками засідання присутні ухвалили рішення про удосконалення нормативно-правових актів, збереження торфовищ, оцінку воєнних збитків екосистемам та збільшення площ водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні.