Наслідки змін клімату: через глобальне потепління тварини відмовляються від зимової сплячки

08 Січня 2025, 14:04
Наслідки змін клімату: через глобальне потепління тварини відмовляються від зимової сплячки 410
Наслідки змін клімату: через глобальне потепління тварини відмовляються від зимової сплячки

Ведмеді, єнотоподібні собаки та інші тварини, що зазвичай залягають у зимову сплячку, у теплі зими змушені прокидатися і виходити зі схованок у пошуках їжі.

Про це повідомляють природоохоронці. 

Єнот уссурійський, або єнотоподібний собака, готується до сплячки заздалегідь — активно набирає вагу восени та вистеляє нору сухою травою, листям і мохом. Однак останнім часом через кліматичні зміни зимові періоди стали теплішими, і це порушує природний ритм їхньої сплячки.

Під час відлиг єноти можуть прокидатися і навіть виходити зі своїх схованок. Вони всеїдні тварини – їхній раціон включає гризунів, дрібних птахів, плазунів, комах, рибу та ягоди.

Кліматичні зміни і теплі зими можуть впливати на виживання єнотоподібних собак у дикій природі, оскільки часті пробудження взимку призводять до втрати накопичених запасів енергії. У таких умовах тварини можуть не дожити до весни.

Також через нинішні кліматичні зміни «відмовляються» від зимової сплячки ведмеді Реабілітаційного центру бурих ведмедів при Національному природному парку «Синевир». У нацпарку зазначають, що станом на кінець грудня 2024 року у реабілітаційному центрі із 30 вихованців уклалися спати тільки п'ятеро, інші потребують харчування.  

 

Коментар
18/01/2025 Субота
18.01.2025
17.01.2025
16.01.2025