Зима біля української антарктичної станції «Академік Вернадський» стала найхолоднішою за останні 6 років

Антарктична зима 2024 року біля станції «Академік Вернадський» стала найхолоднішою за останнє шестиріччя, попри загальні тренди до потепління в регіоні. Холодні водні маси, що утворилися ще в травні, суттєво вплинули на температурний режим і утворення морського льоду.
Нині в Антарктиді розпочинається літо, повідомляють у пресслужбі Національного антарктичного наукового центру.
Найнижча температура опустилася до -14,7°С, зима відзначилася тривалими періодами похолодань, що нетипово для останніх років. Окрім цього, попередні осінні місяці також були холоднішими за норму.
Сніговий покрив цього року сягнув лише 180 сантиметрів, що менше за показники 2022 року (300 сантиметрів). Причина полягає у домінуванні сухих континентальних повітряних мас. Натомість морського льоду навколо станції утворилося значно більше, ніж торік, що позитивно впливає на стабільність екосистеми.
Єдиним винятком у цьогорічній стабільності став вітер. У вересні було зафіксовано рекордну швидкість – 42,5 метра на секунду. Це явище підтверджує, що полярний клімат залишається непередбачуваним.
Як зазначають кліматологи, саме зимові температури впливають на збереження льодовиків у літній період. Зимовий холод допомагає уповільнити танення льодовиків, що є критично важливим для збереження антарктичної екосистеми.
Зима 2022 року стала найтеплішою за історію спостережень, а 2023 принесла аномальні плюсові температури. Цьогорічна ж зима демонструє важливість стабільного холоду для антарктичного регіону.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром