В Україні з метою удосконалення вивчають нові підходи до лісових рубок: дослідження
Науковці Новгород-Сіверської лісової науково-дослідної станції підвели підсумки року, провівши масштабне обстеження дослідних об’єктів у Слобідському лісництві.
Робота спрямована на вдосконалення системи рубок у лісах України на основі принципів наближеного до природи лісівництва, повідомляє Державне агенство лісових ресурсів України.
Дослідження у Слобідському дослідному лісництві спрямовані на вивчення ефективності інноваційних підходів до лісівництва. Одним із ключових об’єктів є ділянка, де у 2012 році провели реконструктивну рубку березового молодняку.
На його місці було створено коридори шириною шість метрів і висаджено дуб звичайний, що відповідає природному типу лісу. Мета експерименту – заміна малоцінного насадження на стійкий дубовий деревостан.
Дослідження також охопили клонову лісонасіннєву плантацію сосни звичайної, створену у 2018 році. Завдяки належному догляду дерева вже на сьомому році почали утворювати шишки. Ця плантація сприятиме виробництву високоякісного насіння з покращеними генетичними властивостями.
Ще одним об’єктом стала ділянка з експериментальними рубками догляду в березово-ялинових деревостанах. Науковці аналізують результати різних методів догляду, зокрема для уточнення правил поліпшення складу ялинових насаджень у регіоні.
За словами експертів результати досліджень допоможуть адаптувати українське лісівництво до сучасних екологічних викликів та забезпечити сталий розвиток лісового господарства.
Читайте також: Центри порятунку та реабілітації диких тварин: успіхи і перспективи