Куяльницький лиман – домівка для рідкісних мешканців Причорномор’я
Куяльницький лиман, відомий своєю гіперсолоною водою та унікальними сульфідно-муловими грязями, є осередком життя багатьох птахів і рачків артемії ( Artemia salina).
Цей мікроорганізм відіграє ключову роль у підтримці екосистеми та має значний економічний і лікувальний потенціал, йдеться на фейсбук-сторінці Деражвної екологічної інспекції.
Куяльницький лиман – це не лише унікальна природна зона, а й важливий екологічний і науковий об’єкт. Його найцікавіший мешканець – артемія – маленький рачок, який забезпечує утворення цілющих грязей.
Завдяки своїм властивостям артемія використовується як високопоживний корм у рибництві й аквакультурі, а також є важливою частиною харчового ланцюга. Фламінго, наприклад, набувають свого рожевого кольору завдяки цьому рачкові.
Куяльницький національний природний парк, у межах якого знаходиться лиман, має велике значення для збереження біорізноманіття, розвитку екотуризму та дослідження унікальних природних явищ. Він слугує платформою для збереження природних ресурсів і є спадщиною для майбутніх поколінь.
Підтримуючи екосистему лиману, ми не лише допомагаємо зберегти природну рівновагу, а й сприяємо розвитку лікувальної індустрії та відновлювальної медицини.
Довідково: Національний природний парк «Куяльницький» створили Указом Президента України №3/2022Указом від 1 січня 2022 року.