Україна та європейські країни погодили зміни щодо охоронного статусу вовка

06 Грудня 2024, 14:24
Україна та європейські країни погодили зміни щодо охоронного статусу вовка 795
Україна та європейські країни погодили зміни щодо охоронного статусу вовка

Країни Європи ухвалили рішення, яке підтримали понад дві третини сторін конвенції, включаючи Європейський Союз (27 голосів) та Україну. про зміну та зменшення рівня захисту вовка (Canis lupus) відповідно до Бернської конвенції. 

Ця пропозиція базувалася на даних, які свідчать про збільшення популяції вовка в Європі на 81% за останнє десятиліття, водночас визнаючи існуючі проблеми співіснування людини з цим хижаком, повідомляє Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь.

Україну у голосування, що відбулося 3 грудня, представило Міністерство закордонних справ за активного сприяння Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь. Організація брала активну участь у процесі офіційної підтримки країн ЄС з боку України щодо врегулювання чисельності вовків на законодавчому рівні.

Зміна охоронного статусу вовка була ініційована рішенням Європейського парламенту. Наступним етапом стане виключення вовка з Додатку IV (сувора охорона) та внесення його до Додатку V (охорона) згідно з Директивою про середовище проживання. 

Це дозволить більш гнучкий підхід до управління популяцією вовків з урахуванням місцевих і регіональних аспектів. При цьому необхідність підтримувати сприятливий природоохоронний статус залишиться незмінною.

Нагадаємо, ще у вересні 2024 року посли 27 країн Європейського Союзу досягли більшості на підтримку рішення про послаблення захисту вовків, передбаченого Європейською конвенцією про збереження дикої флори і фауни. 

Причиною цьому стало різке збільшення популяції вовків країнах Європи, де за останнє десятиліття чисельність вовків зросла на 25%. У результаті збільшилися випадки нападів хижаків на свійських тварин, що спричиняє невдоволення фермерів у різних країнах ЄС.

Докладніше про рішення Ради ЄС щодо зміни природоохоронного статусу вовка можна дізнатися за посиланням.

 

Коментар
18/01/2025 Субота
18.01.2025
17.01.2025
16.01.2025