Як зима впливає на життя тварин

03 Грудня 2024, 11:33
Фото ілюстративне 281
Фото ілюстративне

Зниження температури, короткий світловий день, сніговий покрив та відсутність зеленої біомаси створюють серйозні виклики для представників фауни, змушуючи тварин адаптуватися до нових умов.

Про це повідомляє Міндовкілля. 

Із наближенням холодів птахи мігрують у теплі краї, комахи, амфібії та рептилії входять до стану заціпеніння, а ведмеді, єнотоподібні собаки та борсуки впадають у зимову сплячку. 

Водночас копитні тварини залишаються активними впродовж зими. Зокрема на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника найчастіше можна зустріти оленя звичайного. 

Зазвичай їхні стада налічують від 3-4 до 10-15 особин. Раціон оленя взимку складається переважно з пагонів кущів і дерев, а зелена омела є справжнім делікатесом.

Сніг уповільнює їх пересування та обмежує відстані, які вони долають. Водночас тварини активно використовують ландшафт для захисту від негоди, так під час вітру та снігопаду вони шукають укриття в лісових масивах, а у сонячні дні виходять на відкриті перелоги, де можуть знайти їжу та зігрітися. 

«Сніг є фактором зниження мобільності: швидкість пересування та відстані істотно зменшуються. Разом з тим, тварини активно використовують ландшафт для захисту від холоду: під час вітру та снігопаду відходять до лісових масивів, в сонячні дні виходять на відкриті перелоги», – йдеться у дописі на фейсбук-сторінці Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. 

 

Коментар
18/01/2025 Субота
18.01.2025
17.01.2025
16.01.2025