Дикі корови в заповіднику: як в Україні реалізовують ревайлдинг-проєкт

29 Листопада 2024, 18:18
Дикі корови в заповіднику: як в Україні реалізовують ревайлдинг-проєкт 411
Дикі корови в заповіднику: як в Україні реалізовують ревайлдинг-проєкт

Здичавіле стадо корів у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику привертає увагу відвідувачів і дослідників. 

Вважається, що ці тварини є нащадками домашньої худоби, яка раніше належала жительці села Луб’янка. Через її садибу й досі проходить протоптана стежка стада, зазначають у заповіднику. 

Науковці розповідають, що хоча в пресі цих корів часто називають «дикими», технічно це не зовсім так. Однак за своїм способом життя вони близькі до давніх предків – турів. Постійне співіснування з хижаками, добування їжі без допомоги людини та відсутність ветеринарного нагляду зробили їх максимально пристосованими до дикої природи.

За останніми спостереженнями, чисельність стада становить 12 особин, включно з двома телятами. Попередні дані 2023 року фіксували 11 тварин. Відсутність тривожного ревіння під час останнього моніторингу вказує на те, що стадо не зазнало втрат останнім часом.

Територія, де мешкають ці корови, є справжньою «гарячою точкою біорізноманіття». Тут можна зустріти таких хижаків, як вовки, рисі та ведмеді, а також інших мешканців дикої природи – шакалів, пугачів та гадюк. Виживання стада забезпечується їхньою чіткою структурою і здатністю адаптуватися до екстремальних умов.

Наразі здичавіла велика рогата худоба не має жодного охоронного статусу. Це унікальне явище ще не врегульоване законодавством, але його можна розглядати як приклад успішного «ревайлдинг-проєкту».

Дослідження здичавілих корів триває, і співробітники заповідника обіцяють надалі ділитися новими фактами про це незвичне стадо.

 

Коментар
12/12/2024 Середа
11.12.2024
10.12.2024
09.12.2024
08.12.2024
06.12.2024