Україна та Молдова спiльно працюють над вирiшенням екологічних проблем басейну рiчки Днiстер
У Кишиневi розпочалося п’яте засiдання Комiсiї iз сталого використання та охорони басейну рiчки Днiстер (Днiстровська комiсiя).
Засiдання вiдкрили перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко та Міністр навколишнього середовища Республіки Молдова Сергіу Лазаренку, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Ключовi виклики та теми для обговорення
Басейн Днiстра стикається з численними викликами, серед яких змiна клiмату, затоплення та збереження бiорiзноманiття. Пiд час засiдання учасники проаналiзували результати гiдрологiчного режиму 2023 року та оцiнили ефективнiсть екологiчних попускiв 2024 року.
Олена Крамаренко наголосила на важливостi удосконалення монiторингу вод, зокрема пiдземних, i вiдновлення спiльних вiдборiв проб на контрольних пунктах.
«Лише через тiсну спiвпрацю України та Молдови можна знайти ефективнi рiшення для екологiчних викликiв басейну Днiстра», – зазначила Крамаренко.
Напрямки роботи та досягнення
Робоча група з питань монiторингу представила результати спiльних заходiв, серед яких:
- Спiльний монiторинг у межах Смарагдової мережi;
- Контроль iнвазiйних видiв водних органiзмiв;
- Розробка методологiї оцiнки ефективностi екологiчних попускiв для збереження бiорiзноманiття та водних бiоресурсiв.
Також обговорювалося внесення змiн до Правил експлуатацiї водосховищ Днiстровського гiдровузла та оновлення сценарiїв впливу змiни клiмату на басейн рiчки Днiстер. Робота над Планом управлiння рiчковим басейном Днiстра на 2025–2030 роки стане наступним кроком у забезпеченнi сталого розвитку водних ресурсiв.
Подальшi кроки
Комісія визначила пріоритетні дії для обох країн щодо збереження екології басейну річки Дністер. Зокрема, учасники обговорили способи адаптації до кліматичних змін та розробку нових підходів для збереження водних ресурсів.