Прилетіли з далекого Сибіру: на Одещині зафіксували снігових пуночок
На узбережжі Чорного моря, у Національному природному парку «Тузлівські лимани», з’явилися рідкісні зимові гості – снігові пуночки.
Птахи, які мігрують із далекої півночі, перетинаються з місцевими видами, створюючи унікальну біорізноманітність парку, повідомляє доктор біологічних наук та співробітник нацпарку Іван Русєв.
Під час маршруту узбережжям Чорного моря орнітологи зафіксували появу снігових пуночок (Snow bunting) у «Тузлівських лиманах».
Ці птахи з колополярним поширенням зазвичай мешкають на крайній півночі Євразії та Північної Америки. Однак на зиму вони мігрують на південь, включно з лісостеповими та степовими зонами, де інколи зустрічаються під час кочівлі.
Цьогоріч у парку вже зафіксували понад 30 особин пуночки, які тримаються поодиноко або невеликими групами по 2-3 птахи. Відлітаючи з тундри у жовтні, вони з’являються в «Тузлівських лиманах» на початку листопада.
У парку снігові пуночки сусідять із місцевими видами, зокрема коноплянками, що додає барвистості зимовому пейзажу. Завдяки спокійним умовам та відсутності потужного шумового навантаження, на території парку вони знаходять безпечне місце для зимівлі.
Орнітологи зазначають, що такі спостереження є важливими для вивчення міграційних шляхів та екосистемного балансу регіону.