Зимова підгодівля: як допомогти птахам пережити холод

14 Листопада 2024, 17:43
Зимова підгодівля: як допомогти птахам пережити холод 619
Зимова підгодівля: як допомогти птахам пережити холод

Птахам у період холодів період стає дедалі важче знаходити їжу, тому листопад – ідеальний час, щоб розпочати зимову підгодівлю.

Допомога від людей дає можливість птахам запастися енергією для зимівлі та полегшує їм пошуки їжі в морозні дні, повідомляє Департамент екології та природних ресурсів. 

Зима стає важким випробуванням для багатьох птахів. Через низькі температури їм потрібно більше енергії, щоб зігрітися, але знайти калорійну їжу дедалі важче. Підгодівля допомагає пернатим сусідам вижити в цей складний період, залишаючись важливою складовою природного балансу у нашому регіоні. 

В Україні зимує безліч птахів, серед яких найбільш поширені – це синиці, горобці, сойки, снігурі, омелюхи, повзики, дятли. Кожен вид має свої харчові уподобання, тому важливо знати, чим їх підгодовувати.

Синиці полюбляють соняшникове насіння та несолоне сало, яке дає багато енергії. Снігурям і омелюхам потрібні ягоди, але в зимовий час вони їдять також зернята й горіхи. Годівниці з таким кормом стають джерелом енергії для збереження тепла. 

Кілька корисних варіантів для підгодівлі: насіння соняшника, просо, овес, несолоне сало, горіхи без спецій. 

Водночас важливо уникати хліба, солоних або пряних продуктів, які можуть зашкодити птахам.

Годівниці бажано розміщувати на деревах, підвіконнях або у захищених куточках саду, щоб птахи могли легко дістатися корму та почувалися захищеними. Регулярне чищення годівниць допомагає уникнути псування корму і поширення інфекцій. Це не лише підтримка птахів, а й можливість милуватися ними в природних умовах.

Облаштувати годівницю – простий, але дієвий спосіб допомогти нашим пернатим друзям пережити зиму. Кожна допомога, навіть одному птаху, – це внесок у збереження природного світу нашого краю.

Коментар
12/12/2024 Середа
11.12.2024
10.12.2024
09.12.2024
08.12.2024
06.12.2024