COP29: Україна прагне зменшити викиди метану на 30% до 2030 року
Україна посилює боротьбу зі шкідливими викидами, наприклад парниковими газами, які негативно пришвидшують тенденцію змін клімату.
На цьому українська сторона акцентувала у межах кліматичної конференції COP29, повідомляє Міндовкілля.
На COP29 заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва взяла участь у дискусії на тему боротьби з викидами метану. Захід організували DiXi Group та Net Zero World Initiative за підтримки Міністерства енергетики України, Міжнародного енергетичного агентства та інших партнерів.
Обговорення стосувалося стану вимірювання та зниження викидів метану, можливих вдосконалень і технологічних рішень для нафтогазового й вугільного секторів.
«Метан – один із найсильніших парникових газів, і його вплив на зміну клімату в 80 разів потужніший, ніж вплив CO₂ у короткостроковій перспективі. Скорочення викидів метану – це один із найефективніших способів уповільнити глобальне потепління», – зазначила Вікторія Киреєва.
Зазначимо, що Україна приєдналася до Global Methane Pledge у 2021 році та зобов’язалася скоротити метанові викиди на 30% до 2030 року. На COP29 також підняли питання гармонізації українського законодавства з європейським, включаючи Регламент ЄС 2024/1787 для створення надійної системи моніторингу та звітності.
Крім того, Україна представила результати міжгалузевого дослідження, що охоплює нафтогазовий, вугільний сектори, управління відходами та сільське господарство.