Нафтові забруднення Чорного моря: чи можна зберегти екосистему
Події, пов’язані з ураженням військових суден або збиттям літаків над морем, мають серйозні екологічні наслідки, які часто залишаються поза увагою.
Нафта, що потрапляє у воду, є смертельною для морських мешканців – риб, молюсків та інших видів. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
У мирні часи розливи нафти зазвичай відбувалися в портах, де негативні наслідки пододжень з нафтопродуктами локалізували та ліквідовували. Для цього використовували спеціальні бони, нафтозбірники (НМС), а на мілководді – скімери.
Однак ці методи малоефективні, коли нафта утворює тонку райдужну плівку на поверхні води або переходить в емульгований стан, що часто трапляється при воєнних діях.
Нафтові плівки, що утворюються внаслідок потоплення суден чи збиття літаків, можна знищувати за допомогою сорбентів, проте збирання цих матеріалів є складним завданням, особливо під час бойових дій або на великій відстані від берега.
Як наслідок, екосистема Чорного моря зазнає невидимих, але довготривалих негативних впливів, про які ми дізнаємося лише згодом.