Нафтові забруднення Чорного моря: чи можна зберегти екосистему

10 Жовтня 2024, 08:56
Нафтові забруднення Чорного моря: чи можна зберегти екосистему 438
Нафтові забруднення Чорного моря: чи можна зберегти екосистему

Події, пов’язані з ураженням військових суден або збиттям літаків над морем, мають серйозні екологічні наслідки, які часто залишаються поза увагою.  

Нафта, що потрапляє у воду, є смертельною для морських мешканців – риб, молюсків та інших видів.  Про це йдеться на фейсбук-сторінці Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу. 

У мирні часи розливи нафти зазвичай відбувалися в портах, де негативні наслідки пододжень з нафтопродуктами локалізували та ліквідовували. Для цього використовували спеціальні бони, нафтозбірники (НМС), а на мілководді – скімери.

Однак ці методи малоефективні, коли нафта утворює тонку райдужну плівку на поверхні води або переходить в емульгований стан, що часто трапляється при воєнних діях.

Нафтові плівки, що утворюються внаслідок потоплення суден чи збиття літаків, можна знищувати за допомогою сорбентів, проте збирання цих матеріалів є складним завданням, особливо під час бойових дій або на великій відстані від берега. 

Як наслідок, екосистема Чорного моря зазнає невидимих, але довготривалих негативних впливів, про які ми дізнаємося лише згодом.

 

Коментар
02/11/2024 Субота
02.11.2024
01.11.2024
31.10.2024
30.10.2024