Як змінилася водна ситуація на річках Сейм та Десна
У річці Сейм на Сумщині фіксують погіршення якості води, тоді як у Київській та Чернігівській областях у Десні тенденція зворотня.
Про це повідомляє Міндовкілля.
19 вересня експерти зафіксували, що якість води на річці Десна в районах водозаборів Київщини залишається в межах норми, що не створює загрози для водопостачання регіону.
У Броварах хімічне споживання кисню становить 32,02 міліграма на кубічний дециметр при нормі 30 міліграма на кубічний дециметр, при цьому рівень розчиненого кисню відповідає нормативам. У Києві показник хімічного споживання кисню – 20,76 міліграма на кубічний дециметр, а розчинений кисень – 6,02 міліграма на кубічний дециметр, що також перевищує мінімум у 4 міліграма на кубічний дециметр. Відхилень за вмістом пестицидів, важких металів чи інших шкідливих речовин не зафіксовано.
На річці Сейм у Сумській області спостерігається погіршення якості води в верхніх моніторингових точках. Найгірші показники зареєстровано між селами Пруди та Мутин, де хімічне споживання кисню залишається високим. Можливим джерелом забруднення є територія країни-агресора Росії.
На Чернігівщині ситуація на річках Сейм та Десна покращується. Усі показники води, крім марганцю у Батурині, відповідають нормам.
Загалом, за оцінками фахівців, очисні споруди Київводоканалу готові до можливих забруднень, що гарантує безпечне водопостачання для споживачів Київщини.