Посухи: які наслідки змін клімату для дельти Дунаю
Дельта Дунаю, найбільша заплавна територія Європи, відома своєю унікальною екосистемою та багатим біорізноманіттям, зіткнулася з серйозною загрозою через часті та тривалі посухи.
Про це пише WWF-Україна.
Посуха – це явища, що стають дедалі інтенсивнішими та виходять за межі літніх місяців, що впливає на рівень води в Дунаї та його притоках. Особливо постраждали роки 2003, 2007, 2012, 2015, 2017 та 2020-2023, коли велика частина Дунайського басейну стикалася з посушливими умовами.
Посухи негативно впливають на екосистеми та економічні сектори, залежні від води, зокрема судноплавство, виробництво гідроелектроенергії та водопостачання. Окрім природного впливу, нераціональне управління водними ресурсами, надмірне споживання та забруднення лише поглиблюють проблему, а зміна клімату підсилює частоту та інтенсивність посух.
WWF-Україна розробляє План управління посухами (ПУП) на основі європейських практик, з метою впровадження природоорієнтованих рішень для збереження водних ресурсів. Відновлення водних екосистем та стале управління ресурсами є ключем до боротьби з наслідками посух. Проєкт плану наразі охоплює суббасейни річок Тиса, Прут та Сірет.
WWF-Україна закликає до обговорення та впровадження цього плану задля збереження Дельти Дунаю та водних ресурсів.