Заборона полювання під час війни сприяла зростанню популяції фазанів в Україні
В Україні заборона полювання, введена через воєнний стан, привела до значного зростання популяції фазанів. Ці обережні птахи, які живуть переважно біля води в чагарниках і заплавних лісах, раніше зазнавали значного тиску з боку мисливців.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція.
Фазани, особливо самці, відомі своїм яскравим оперенням і довгими хвостами, проте вони літають слабо і стають легкою здобиччю для хижаків, таких як лисиці, сови, яструби, і вовки.
На початку 2000-х років, з метою поповнення мисливських угідь, на територію колишнього Ширяївського району були завезені фазани. Закон України «Про мисливське господарство і полювання» регулює сезони та норми полювання, але з початком повномасштабної війни було введено тимчасову заборону на полювання, яка діятиме до завершення воєнного стану.
Ця заборона мала позитивний вплив на відновлення популяції фазанів у природному середовищі, і зараз спостерігається сплеск їхньої чисельності. Це є одним із небагатьох позитивних екологічних ефектів від війни.
Взимку ці птахи можуть ночувати під снігом, де самці з яскравим оперенням ховаються на глибині близько 20 сантиметрів, а менш яскраві особини залишаються ближче до поверхні. У природних умовах самці утворюють пари лише з однією самкою, а в неволі можуть збирати гареми до 10 птахів.