Місто з нульовими відходами: які завдання постають перед Луцьком

17 Серпня 2024, 13:37
Місто з нульовими відходами: які завдання постають перед Луцьком 678
Місто з нульовими відходами: які завдання постають перед Луцьком

Луцький міський голова Ігор Поліщук підписав документ, що декларує наміри стати сертифікованим містом нульових відходів.

Про це повідомляє журналіст Еко.Район.

Підписання декларації відбулося 16 серпня, відтоді і до 2028 року Муніципалітет Луцької міської територіальної громади зобов'язується запроваджувати заходи, які дозволять йому стати сертифікованим містом нульових відходів.

«Підписанням цього документу місто бере на себе зобов’язання виконувати заходи, що включають навчання мешканців міста, навчання держслужбовців поводженню з відходами, залученню бізнесу до впровадження цих заходів, які ведуть до зміни системи поводження з відходами в напрямку мінімізації їх утворення. Тобто не вирішення кінцевої переробки чи утилізації, а зміни побутової поведінки, щоб відходів утворювалося менше», наголосила начальника відділу екології Луцької міської ради Оксани Лисак.    

Серед стратегій нульових відходів наведено понад десяток проміжних цілей, серед яких: 

  • Зменшення кількості побутових відходів;
  • Встановлення складу наявних відходів;
  • Проведення інформативних заходів серед населення;
  • Навчання фахівців управлінню відходами;
  • Аналіз утворення і переробки відходів;
  • Реалізація програми поводження з органічними відходами. 

Які ж вимоги постають перед Луцьком, щоб стати містом–кандидатом нульових відходів 

«Це лише декларація у кандидати в міста з нульовими відходами. У 2028 році до нас приїдуть європейські аудитори, які перевірятимуть виконання вимог у кандидати», – зазначила Голова громадської організації «Нуль відходів Луцьк» Катерина Демидюк

Станом на 2028 рік Луцька міська територіальна громада має працювати над досягненням 90% рівня переробки твердих побутових відходів (ТПВ) від шкідливих методів утилізації та хибних рішень. 

Також громада має досягти цільового показника у 120 кілограмів відходів на душу населення на рік, при тому, що нині середньостатистичний мешканець України утворює, в залежності від сезону, від 350 до 500 кілограмів відходів.

Зазначається, що Луцька міська рада не виконуватиме одноосібно ці вимоги міста-кандидата.

«До виконання вимог будуть залучатися бізнеси, ми (ред., – громадська організація «Нуль відходів Луцьк») будемо проводити повноцінне навчання, щоб уся система – всі разом працювали в одному напрямку», – розповіла Катерина Демидюк.

Довідково: на сесії Луцької міськради прийняли стратегію розвитку громади, однією із стратегічних цілей якої є – «Луцька громада – це сучасник екополіс», відтак громада декларує рух шляхом сталого розвитку.

«Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з нашими місцевими та національними організаціями нульових відходів – Zero Waste Alliance Ukraine та ГО Zero Waste Lutsk – на нашому шляху до досягнення нульового рівня відходів», – йдеться у декларації. 

 

Коментар
26/01/2025 Субота
25.01.2025
24.01.2025
23.01.2025