Амброзія: чим ця рослина загрожує довкіллю та здоров'ю людини

16 Серпня 2024, 10:04
Амброзія: чим ця рослина загрожує довкіллю та здоров'ю людини 2121
Амброзія: чим ця рослина загрожує довкіллю та здоров'ю людини

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia) є серйозною загрозою для екологічного балансу та здоров'я людей. Цей бур'ян не лише негативно впливає на навколишнє середовище, але й становить значну небезпеку для суспільства, особливо в період цвітіння у другій половині літа та на початку осені.

Про це повідомляють у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації

Амброзія – агресивний інвазійний вид, який швидко захоплює нові території, витісняючи місцеві рослини та знижуючи біорізноманіття. 

Це порушує структуру рослинного покриву та негативно впливає на всі рівні екосистеми – від комах-запилювачів до великих ссавців. Проблема поширюється на природні території, поля, сади, парки та придорожні ділянки.

Вплив на здоров'я 

Пилок амброзії є одним із найсильніших алергенів. Під час цвітіння ця рослина викликає у людей такі симптоми, як нежить, чхання та свербіж очей. У деяких випадках контакт з пилком може спричинити серйозні респіраторні захворювання.

Правова відповідальність 

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», громадяни, підприємства та організації зобов'язані утримувати в належному стані об'єкти благоустрою та прилеглі території. Боротьба з бур'янами, включаючи амброзію, є обов'язком кожного.

Методи боротьби з амброзією

Виривання рослин з корінням: дозволяє повністю усунути рослину і запобігти її повторному росту.

Систематичне скошування: регулярне скошування до початку цвітіння допомагає контролювати розповсюдження та знищити насіння.

Виполювання: ефективний метод для малих ділянок.

«Амброзія  – серйозна загроза, яка потребує нашої уваги та дій. Захист довкілля починається з відповідальності кожного. Спільними зусиллями ми можемо зупинити поширення цього "зеленого агресора" та зберегти екологічний баланс, від якого залежить наше здоров'я та майбутнє» – зазначила заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Ганна Башта.

 

Коментар
12/12/2024 Середа
11.12.2024
10.12.2024
09.12.2024
08.12.2024
06.12.2024