Майбутнє вугра під загрозою: він може зникнути через забруднення водойм
Забруднення лиманів Середземного моря загрожує майбутньому європейського вугра.
Про це пише GreenPost.
Лимани є найважливішим середовищем існування європейського вугра (Anguilla anguilla) у Середземному морі. Проте ці унікальні екосистеми зараз страждають від забруднення, що ставить під загрозу майбутнє цього важливого виду риби, високо цінованого в середземноморській кухні.
Міграція молодих особин європейського вугра до прісноводних ареалів досягла історичного мінімуму. Основні причини кризи включають зміну клімату, втрату природних середовищ існування, забруднення водойм та надмірний вилов.
Європейський вугор стикається з цими проблемами протягом усього свого міграційного шляху, який починається у Саргасовому морі і простягається від Середземномор’я до Північної Європи.
У відповідь на ситуацію, Генеральна комісія з рибальства у Середземномор’ї (ГКРС) започаткувала комплексну дослідницьку програму в дев’яти середземноморських країнах у період з 2020 по 2022 рік.
Результати цієї програми, опубліковані у звіті «Європейський вугор у Середземному морі», містять детальний огляд промислу вугра, його середовищ існування та екологічних особливостей місцевих запасів.
Зокрема, звіт вказує на те, що лимани є ключовим середовищем існування вугра, однак вони потерпають від забруднення та зміни клімату. Подібні проблеми спостерігаються і в інших місцях існування вугра, таких як річки та естуарії.
У 2022 році Генеральна комісія з рибальства у Середземномор’ї ухвалила багаторічний план заходів з управління європейським вугром у Середземному морі.
План передбачає щорічне часткове закриття промислу вугра на шість місяців та повну заборону його любительського лову на всіх стадіях розвитку риби.
У 2023 році заходи посилили додатковими правилами для захисту скляного вугра.