Екостежки та зони відпочинку – це джерело доходів від рекреації
Національні природні парки України демонструють вражаючі результати у сфері рекреаційної діяльності. За перші шість місяців 2024 року доходи від рекреації становили 12,4 мільйона гривень, що на 10% більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Нову екологічно-пізнавальну стежку в Національному природному парку «Подільські Товтри» у 2024 році вже відвідали 17 тисяч людей.
Екостежка «Водно-болотне угіддя «Бакотська затока» протяжністю 500 метрів оснащена дерев'яною підвісною доріжкою з двома оглядовими майданчиками. Вона паспортизована, промаркована та включає систему аудіогідів, що дозволяє відвідувачам здійснювати самостійні екскурсії за допомогою QR-кодів на табличках.
Нацпарк «Подільські Товтри» також забезпечив умови для відвідувачів із порушенням зору, створивши спеціальний маршрут на рекреаційній ділянці «Давня Бакота» з інформацією шрифтом Брайля на всіх вказівниках та стендах. Доходи до спецфонду парку вже перевищили 1 мільйон 300 тисяч гривень.
Ці заходи є прикладом успішного поєднання нових туристичних магнітів із природними краєвидами, що створює якісний туристичний продукт, який приваблює мандрівників. Відвідувачі не тільки милуються природою, але й активно досліджують її.
«Заповідні установи мають стати самодостатніми осередками збереження природної спадщини та розвитку туристичного потенціалу України і перші показники свідчать, що ми на правильному шляху», – підкреслив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.