Супутникові знімки допомагають зберегти карпатські старовікові ліси
Експерти проводять моніторинг старовікових насаджень в Українських Карпатах.
Про це пише ForestCom.
У червні 2024 року експерти громадської організації «ЛІіС» продовжили моніторинг старовікових лісових насаджень в Українських Карпатах.
Для цього використовували оптичні супутникові знімки, що охопили площу у 17 646,9 гектара, де розташовано 1 434 цінних з природоохоронної точки зору лісових територій.
Моніторинг здійснювався за допомогою композиту найменш хмарних зображень супутників PlanetScope та RapidEye, доступних у Planet Basemaps.
Для визначеної території було використано композит з 139 квадратів, середня роздільна здатність яких становить 4,77 метра. Ці зображення надаються у вигляді файлів GeoTIFF, кожен з яких має розмір 4096 на 4096 пікселів.
Через хмарність у червні вдалося перевірити 1 415 ділянок площею 17 002,6 гектара, що становить 98,67% від запланованого обсягу. Порушень лісового покриву на перевірених ділянках не виявлено.
Проте, через обмежену роздільну здатність супутникових знімків, вибіркові рубки малої інтенсивності можуть залишитися непоміченими.
Нагадаємо, що старовікові насадження відповідно до національного законодавства включають праліси, квазі праліси та природні лісові ділянки, яким надано природоохоронний статус.