Наслідки війни: які тварини можуть зникнути назавжди

09 Серпня 2024, 14:26
Наслідки війни: які тварини можуть зникнути назавжди 380
Наслідки війни: які тварини можуть зникнути назавжди

Ворожі обстріли знищують не лише домівки, але й самих тварин. 

Про це йдеться у дописі UAnimals на стоірнці у фейсбук. 

Зокрема, через російську агресію можуть зникнути шість червонокнижних видів тварин. 

Хохітва. Самець хохітви має весняне та зимове оперення. З кінця серпня до лютого його буре забарвлення на боках, голові й горлі, а також «намисто» на шиї та волі зникають.

Вухатий їжак. Цей невеликий звір має довжину тіла від 12 до 27 сантиметрів, але його вуха довші за половину довжини голови. Довговухі їжаки ведуть нічний спосіб життя і за ніч можуть подолати до девʼяти кілометрів у пошуках їжі. Вони їдять навіть отруйних змій та комах, таких як майка звичайна.

Рись. Ця тварина — найбільша кішка Європи. Слід рисі типово котячий, без відбитків кігтів. При ходьбі рисі задню лапу ставлять у слід передньої. Якщо тварини рухаються групою, ті, що йдуть позаду, ступають точно по слідах попередніх.

Читайте також: Рисі на межі зникнення: як їх зберегти

Чорний лелека. На відміну від білого лелеки, чорний лелека уникає людських поселень і надає перевагу маловідвідуваним лісам. Його тіло може досягати метра завдовжки, а розмах крил — до двох метрів.

Читайте також: Чорний лелека – рідкісний птах українських екосистем

Сипуха. Цей птах є найбільш нічним серед сов. Вдень сипуха ховається, а виходить на полювання лише пізно ввечері. Якщо пташенят сипухи витягнути на світло, вони одразу почнуть шукати сховок.

Хохуля. Цей родич кротів має унікальний спосіб життя. Хохуля живе у воді та будує нори з входами під водою. Її тіло чудово адаптоване до цього: перетинки між пальцями, спеціальна будова носа для дихання під водою і м'ясистий хвіст для плавання. Однак хохуля майже втратила зір і рухливість голови. Спеціальні органи дотику на кінці хоботка, відомі як органи Еймера, допомагають їй знаходити їжу в каламутній воді.

Читайте також: Хохуля руська: як війна розв’язана агресором вбиває рідкісну тварину

 

Коментар
20/09/2024 Четвер
19.09.2024
18.09.2024