Жук-олень: чим важливий для екосистеми цей зникаючий вид

08 Серпня 2024, 13:17
Жук-олень: чим важливий для екосистеми цей зникаючий вид 203
Жук-олень: чим важливий для екосистеми цей зникаючий вид

Жук-олень – колись поширений у Європі вид жука, що нині перебуває на межі зникнення, зокрема в Україні він занесений до Червоної книги. 

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція. 

Жук-олень, є найбільшим представником твердокрилих фауни України, досягаючи разом із своїми характерними «рогами» до 7,5 сантиметрів завдовжки.

Самці мають великі, рогоподібні щелепи, які використовуються для боротьби за територію та самок. Самки ж мають менші щелепи.

Колір тіла жука варіюється від темно-коричневого до чорного, з блискучими, гладкими надкрилами.

Жук-олень мешкає в дуплах старих дерев, переважно листяних, харчується мертвою деревиною та соком дерев, не завдаючи шкоди лісам і сільськогосподарським угіддям.

Життєвий цикл жука-оленя триває від трьох до семи років, більшість з яких він проводить у вигляді личинки. Дорослі жуки живуть лише кілька місяців.

Яку роль виконує жук-олень в екосистемі

Жуки-оленці відіграють важливу роль у лісових екосистемах, допомагаючи розкладати мертву деревину і таким чином сприяючи кругообігу поживних речовин.

Через вирубку старих лісів та знищення місць проживання чисельність жука-оленя значно зменшилася. Для збереження цього виду важливо захищати старі ліси та залишати мертву деревину в природних місцях.

Проте знищення старих дерев загрожує зникненням цього виду, що є невід'ємною частиною нашої природи.

Жук-олень – це незамінна складова української природи, яку варто берегти та захищати для майбутніх поколінь.

 

Коментар
20/09/2024 Четвер
19.09.2024
18.09.2024